DSH ، TestDaF یا Telc

 • 27 خرداد , 1397
 • 1767 نفر
 • کد خبر 100049
DSH ، TestDaF یا Telc
در این مقاله در مورد DSH  ، TestDaF یا Telc و نحوه ی انتخاب بین آنها صحبت خواهد شد.
درصورتی که تمایل به تحصیل در آلمان به زبان آلمانی دارید؛ بایستی دارای مدرک C1 برای مقاطع عالی، تحت عنوان C1-Hochschule  باشید .
کلیه دانشگاه های آلمان در حال حاضر سه نوع مدرک استاندارد را قبول می نمایند.
البته از این میان این سه مدرک، DSH  دارای یک استاندارد کلی نیست و غالبا براساس تصمیمات موسسات آموزشی خود دانشگاه محل تحصیل ، آزمون برگزار می شود.
 این امر باعث شده است که شایعات و نظرات مختلفی  نسبت به سخت بودن DSH در فلان شهر و فلان دانشگاه نسبت به شهرهای دیگر وجود داشته باشد که این نظرات خالی از واقعیت نیستند.
بطور مثال در امتحان روز 25/3/2017 در دانشگاه ماربورگ 295 نفر در آزمون شرکت کرده اند که از این تعداد تنها 91 نفر موفق به قبول شدن و گرفتن مدرک DSH شدند.
علت اساسی این مطلب چیست؟ در دو عامل خلاصه می شود:
 1. نحوه ی برگزاری امتحان استاندارد نبوده و نیست.
 2. محل کسبی برای دانشگاه ماربورگ است
آنچه که مربوط به دونوع دیگر امتحان میشود، استاندارد بودن آنهاست. می توان گفت که این دو دسته آزمون در همه جا بصورت یکسان برگزار می گردد و نحوه ی برگزاری آن کاملا استاندارد است.
موسسات برگزارکننده بایستی یک سری ضوابط  را دارا باشند که از طرف شرکت ارائه دهنده کنترل می گردند.
البته مشاهده گردیده که در برخی از موسسات موجود در ایران، اقدام به فروش مدرک قبولی به قیمت هفتصد یورو شده است.
این امر تا جایی گسترش پیدا کرده است که برخی از دانشجویان که در آلمان زبان خوانده و موفق به دریافت مدرک DSH نشده اند با یک پرواز به ایران و شرکت کردن در آزمون و پرداخت هفتصد یورو به طور غیرقانونی یا به اصطلاح  ” زیرمیزی” مدرک لازم را دریافت می کنند.
این مهم است که بدانید کلیه افرادی که اقدام به خرید یک مدرک می نمایند در نهایت در سطح دانشگاه به مشکلات مدیدی برخورد می کنند. زیرا C1 یک سطح از دانش زبان است یک مدرک نیست.
برای گرفتن این مدرک باید به سطح دانش در این مقطع رسید. برای اینکار بایستی به چند نکته توجه کامل و دقیق نمایید.
 • گنجینه لغت وسیع
 • هیچ اسمی را در زبان آلمانی بدون حرف تعریف نیاموزید
 • درک گرامر زبان
 • اطلاعات عمومی وسیع
 • توانایی صحبت به زبان آلمانی (بدون خجالت و کاملا قابل فهم)
یکی از اساسی ترین معیارهای قبولی در سطح C1 ،  اطلاعات عمومی از موضوعات بسیار وسیع در سطح بحث های روزانه است .
برای مثال داشتن اطلاعات و بحث در مقاطع اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی ، علوم طبیعی و امثالهم قبولی در سطح C1 را بسیار هموار می سازد
بایستی حداقل قبل از ورود به جلسه امتحان برای  یکبار هم که شده ، مختصری در مورد موضوع امتحان شنیده یا خوانده باشید تا بتوانید A  را از B تشخیص دهید.
برای مثال اگر برای اولین بار در جلسه امتحان با موضوع Sterbehilfe  یا ” اتانازی ” روبرو شوید و در باره ی  این مورد اطلاعی نداشته باشید چگونه میخواهید موضوعات را درک کنید؟
در صورتی که حتی خود موضوع را از قبل نشنیده اید؟ و به همین دلیل  ابعاد مختلف موضوع را نمی توانید درک کنید و میتوان صریحا گفت که قبولی در امتحان از محالات است.
 • برای قبولی در امتحان فاکتور زمان بسیار موثر است . باید در نوشتن و نت برداری بسیار سریع باشید. دستتان باید به نوشتن عادت کامل داشته باشد. سعی کنید در اینترنت به دنبال Kurzinterview بگردید. آنها را بشنوید و با سرعت لازم در هنگام شنیدن نت برداری نمائید به گونه ای که قابل درک باشد.
در موسسه کارینو،  با توجه به داشتن تخصص در دپارتمان آلمانی و اساتید برتر ، می توانید کاملا با آرامش در آزمون شرکت نمائید.
موسسه کارینو با آموزش به روز برآن است که ترس را از شما بگیرد و به شما آرامش ببخشد
تنها به این طریق است که شما نه تنها در تست بلکه در طول تحصیل هم موفق خواهید شد.
در صورت علاقه به شرکت در کلاس ها با ما  تماس حاصل نمائید.

دیدگاه ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.

افزودن دیدگاه