کاربرد های زبان آلمانی

  • 19 خرداد , 1398
  • 1371 نفر
  • کد خبر 100066
کاربرد های زبان آلمانی
موسسه زبان کارینو به عنوان بهترین موسسه زبان آلمانی در شرق تهران به جهت آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با زبان آلمانی و گستردگی این زبان  به ارائه ی مقاله ی زیر میپردازد:
 

نمونه موضوعاتی که در مقاله ی زیر به آن میپردازیم

گویش های زبان آلمانی 


چرا زبان آلمانی؟


گستردگی زبان آلمانی


کاربرد های زبان آلمانی 


تاریخچه ی زبان آلمانی


جاذبه های گردشگری در آلمان


گشت و گذار در آلمان


فرهنگ و آداب رسوم در آلمان


تاثیر گذر زمان بر زبان آلمانی


تفاوت زبان آلمانی امروزه و کهن 


تاریخ کشور آلمان 
 
زبان آلمانی به همره زبان‌های هلندی، اسکاندیناوی و انگلیسی از اعضای خانواده زبان های ژرمانیک است که کل زبان های ژرمانیک نیز بخشی از زبان های بسیار گسترده هندو اروپایی را تشکیل می‌دهند. تاریخ زبان آلمانی را به می توان به سه دوره آلمانی کهن، آلمانی میانه و آلمانی امروزی تقسیم بندی کرد. نکته مهم در بررسی دوره‌های تاریخی زبان آلمانی این است که تمامی ادوار دو لهجه اصلی در زبان آلمانی وجود داشته است. آلمانی علیا که در مناطق کوهستانی مرکز و جنوب آلمان رواج دارد و آلمانی سفلی که در مناطق کم ارتفاع شمال آلمان صحبت می شود.
 
 

تاریخ کشور آلمان:
 

خاکی که هم اینک به عنوان خاک آلمان یاد می‌کنیم ، در قرن‌های دور مجموعه‌ای از کشورهای مستقل بوده است که توسط امپراتوری روم و اتریش به اشغال درآمده بوده است. استقلال کشور پهناور آلمان دقیقا بعد از پیروزی در جنگ فرانسه و پروس در سال 1871 آغاز گردید و پس از آن یک دوره پیشرفت اقتصادی، نظامی، سیاسی و اقتصادی در کشور صورت گرفت و موجب شد به عنوان یک قدرت جهانی در آن زمان شناخته شود.
 

آیا میدانستید؟
 

آلمانی ها به زمان استراحت خود بسیار اهمیت می‌دهند و این همان دلیل مهمی است که روزهای یکشنبه همه جا را تعطیل می‌کند.
 
اگر آلمانی نیستید و می‌خواهید یک لیوان نوشیدنی سفارش دهید بهتر است به جای انگشت اشاره، از انگشت شستتان برای نمایش یک عدد لیوان نوشیدنی و سفارش آن اقدام کنید.
 
جشنواره آبجو جهان که با اسم جشن اکتبر مشهور است از اول ماه سپتامبر آغاز به کار می‌کند.
 

فرهنگ مردم کشور آلمان:
 

مذهب:
 

مردم کشور آلمان 34% پروتستان، 34% کاتولیک رومان، 4% مسلمان، یهود و سایر ادیان غیرمسیحی هستند.
 

قراردادهای اجتماعی
 

دست دادن در این کشور مرسوم است. دقت داشته باشید نامیدن افراد به اسم کوچکشان بسیار بد است مگر آنکه خودشان در ابتدا اینگونه شما را صدا کنند. آداب معاشرت ابتدایی را حتما رعایت کنید. قبل از خوردن غذا، مصطلح است که افراد به کسانی‌ که سر میزشان غذا می‌خورند بگویند نوش جان! guten appetite و سایر افراد نیز این عبارت مشهور " danke, gleichfalls" به معنی ممنون؛ نوش جانتان را می‌گویند. اگر در خانه یک آلمانی به مهمانی دعوت شدید بهتر است با یک دسته گل که بدون تزیین خاصی است به دیدارشان بروید. تعداد گل های موجود در دسته بهتر است متفاوت باشد. همچنین گل رز قرمز انحصارا برای رابطه‌های عاشقانه گرفته می‌شود.
 
در هنگام ورود به مغازه‌ای در آلمان بهتر است قبل از پرسیدن هرگونه سوالی و یا عنوان خواسته تان عبارت " guten tag" به معنی"روز بخیر" را بگویید و بعد نسبت به طرح سوال یا خواسته‌تان اقدام کنید، همچنین هنگام خارج شدن از مغازه نیز بهتر است عبارت" auf wiedersehen" به معنی " به امید دیدار "را بگویید. در صورتی که می‌خواهید تلفنی با شخصی صحبت کنید بهتر است ابتدا خودتان را معرفی کرده و سپس تقاضای صحبت با فرد موردنظرتان را بکنید. پوشیدن لباس غیررسمی در آلمان معمول است. پوشیدن لباس رسمی برای بعضی از جاها همانند رستوران ها، اپرا ، تئاتر و ... توصیه می‌شود. کشیدن سیگار در وسایل نقلیه عمومی، بسیاری از ساختمان های تجاری و عمومی و اماکنی که تابلوی نکشیدن سیگار در آن است، ممنوع است.

 

زبان در آلمان
 

زبان آلمانی زبان رسمی کشور است. بسته به شهرهای مختلف کشور آلمان، گویش و لهجه آنها نسبت به زبان آلمانی کمی متفاوت است. زبان دانمارکی و سوربیبه مقدار کم صحبت می‌شود، صحبت به زبان انگلیسی و فرانسوی نیز کمی رایج است.
 
 
 

آلمانی کهن

 
اولین دست‌نوشته‌ها به زبان آلمانی در حدود سال‌های  ۷۰۰ میلادی نگارش یافته‌اند. در آن دوران شکل استاندارد و یک‌پارچه‌ای از زبان آلمانی موجود نبود و هر نویسنده با توجه به منطقه ای که در آن زندگی می کرد، نوشته را به لهجه خود به رشته تحریر در می آورد. دو لهجه معروف آن دوره آلمانی علیای کهن و آلمانی سفلای کهن نام دارند که هر این از این لهجه‌ها خود به گویش های متنوعی تقسیم بندی می‌شوند. مهمترین گویش در زبان آلمانی علیای کهن گویش ساکسونی است و از گویش های مهم زبان آلمانی سفلای کهن می توان به باواریایی، اطریشی و فرانکونیایی اشاره نمود.
 
زبان آلمانی در این دوره بیشترین تاثیر را از زبان لاتین گرفته است. چرا که آلمان تحت نفوذ امپراطوری روم و این امپراطوری در اوج قدرت نظامی، سیاسی و فرهنگی بوده‌است. در نتیجه این غلبه فرهنگی، کلمات بسیاری در حوزه های تخصصی مختلف نظیر مذهبی، معماری، کشاورزی، باغبانی، اقتصادی و حتی آشپزی از زبان لاتین به آلمانی وارد شدند و استفاده از این کلمات در زبان آلمانی امروزی هم ادامه دارد.
 
با توجه به این که در دوران آلمانی کهن عموم مردم سواد خواندن و نوشتن نداشتند و توانایی نوشتن به صومعه‌ها و کلیساهای آلمان محدود می‌شد، بخش اعظم نوشته‌های به‌جای مانده از زبان آلمانی کهن، تفسیر‌ها و ترجمه‌هایی از مطالب مذهبی مسیحی به زبان لاتین است. در آن زمان نفوذ کلیسای روم و مذهب کاتولیک در ایالات شمالی آلمان بیشتر و صومعه های این مناطق رونق بیشتری داشتند و در نتیجه مطالب نوشته شده به زبان آلمانی سفلای کهن در گویش‌های متنوع‌تری برای علاقه‌مندان به تاریخ آلمان به‌جای مانده‌است.
 
 

 

آلمانی میانه

 
زبان آلمانی علیا و سفلای میانه در حدود سال‌های ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ میلادی این کشور رواج داشته است. در این دوره بسیاری از کلمات ساده‌تر، روان‌تر شدند و نحوه صرف اسم‌ها و فعل‌ها نیز ساده‌تر از آلمانی کهن گردید. در این دوره زبان آلمانی علیای میانه در زمینه ادبیات و شعر و زبان آلمانی سفلای میانه در زمینه‌های اقتصادی رشد بسیاری کردند.
 
سبک ادبی زبان آلمانی علیا در این دوره بسیار تحت تاثیر ادبیات فرانسه بود چرا که در این دوره ملت‌های فرانسه و جنوب آلمان با هم متحد شده و در جنگ‌های صلیبی شرکت می‌کردند تا مناطق بیت المقدس را از سلطه مسلمانان بیرون آورند. حماسه‌هایی که در آن زمان در فرانسه برای سلحشوران و شوالیه‌ها سرائیده می‌شد، در جنوب آلمان مورد توجه قرار گرفت و آن‌ها نیز تلاش کردند با وام‌گیری لغات از فرانسه سروده‌های حماسی خود را در وصف قهرمان‌های آلمانی داشته‌باشند. سروده‌هایی که به دلیل بی‌سوادی عامه مردم و بیشتر در قلعه‌ها و کاخ‌های امرا و کلیسا‌ها خواننده داشتند.
 
در شمال آلمان اما نوشته‌ها بیشتر رنگ و بوی اقتصادی و تجاری داشتند. در آن دوره مناطق شمال آلمان با برخی از کشورهای حوزه‌های اسکاندیناوی و بالتیک و روسیه طبق پیمانی به نام هانسیتیک با هم در تبادل تجاری بودند و کلیه اسناد و قراردادها مالی در این پیمان به زبان آلمانی سفلای میانه نوشته می‌شد. در نتیجه استفاده از این زبان در مبادلات تجاری علاوه بر شمال آلمان به مراکز تجاری سایر کشورهای عضو پیمان هانسیتیک گسترش یافت و موجب رشد کیفیت آن گردید.

 
 
 

دوران گذار و نقش مارتین لوتر

 
زبان آلمانی در قرن‌های ۱۳۰۰ تا ۱۶۰۰ میلادی به تدریج از حالت اولیه خود فاصله گرفت و به شکل امروزی خود درآمد. در این سالها زبان آلمانی از سوی پادشاهان مختلف آلمان نظیر چالرز چهارم، هاسپبورگ‌ها، ماکسیملیان اول و فردریش توسعه داده شد و آن‌ها در تمام احکام و قوانین خود از زبان آلمانی علیای جدید استفاده می‌کردند تا آن را در کلیه مناطق تحت سلطه خود به شکل پاکیزه و مدون ترویج بخشند.
 
در این میان نقش مارتین لوتر به عنوان آغازگر اصلاحات مذهبی و بنیانگذار مذهب پروتستان در ترویج و رشد زبان آلمانی علیای جدید از همه پررنگ‌تر است. او منتقد جدی دستگاه کلیسای کاتولیک بود و به فساد موجود در بین کشیشان کاتولیک، ادعای بخشش گناهانان با دریافت پول و محدودیت شدید در تفسیر انجیل و انحصاری کردن آن توسط واتیکان اعتراض داشت. او انجیل را از زبان های یونانی و عبری قدیم به آلمانی ساکسونی که جزئی از زبان‌های علیا است ترجمه نمود و با استقبال شدید مردم از نگرش اصلاح‌طلبانه خود به دین مسیحیت روبه‌رو گردید. هر چقدر به تعداد پیروان مذهب پروتسان افزوده می‌شد، به تعداد کسانی که به سبک لوتر و مقلدانش می‌نوشتند اضافه می‌گردید. در این میان اختراع دستگاه چاپ نیز باعث شد تا انجیل لوتر و سایر آثار او سریع‌تر در میان علاقه‌مندان به آثار او تکثیر گردد. به این ترتیب دانشگاهیان به فکر افتادند تا کتاب‌های دستور زبان را مطابق آئین نگارش لوتر تنظیم کنند و نویسندگان نیز تصمیم گرفتند تا آثار خود را طبق همین دستور زبان بنویسند و ناشران آثار خود را به همین ترتیب چاپ و منتشر نمایند تا از اقبال خوانندگان برخوردار شوند. 
 
 
 

آلمانی امروزی

 
در قرن‌های ۱۷۰۰ و ۱۸۰۰ و با فراگیر شدن مذهب پروتستان در مناطق شمالی آلمان، فرم نوشتاری زبان لوتر به عنوان زبان استاندارد و یک‌سان برای تمام آلمان پذیرفته شد که تا به اکنون ادامه یافته و زبان آلمانی امروزی نامیده می‌شود. نویسندگان بزرگ آلمان نظیر گوته وشیلر نقش اصلی را در اعتلای زبان آلمانی در آن روزگار داشتند. هر چند دستور زبان آلمانی از حدود ۳۵۰ سال تا کنون تغییرات زیادی نداشته است، دایره لغات آلمانی مانند هر زبان دیگر در نتیجه تبادلات فرهنگی مرتبا گسترده‌تر گشته‌است. بسیاری از لغات جدید در قرن‌های هفده و هجده میلادی از فرانسه، در قرن نوزدهم از انگلیسی و بالاخره در  قرن‌های بیستم و بیست ویکم از آمریکا وارد زبان آلمانی شده‌اند. مثلا تسخیر موقت آلمان توسط متفقین در جنگ جهانی دوم و حضور سربازان آمریکایی در آلمان باعث شد تا کلماتی مانند teenager، Boom، Knockout و team از آمریکایی وارد آلمانی شود. به هر حال زبان آلمانی امروزی جزء زبان‌های پرطرفدار دنیاست که بسیاری از مطالب فنی، صنعتی، هنری، ادبی و فلسفی جهان به این زبان نوشته می‌شود.
 
 

گشت و گذار در آلمانهوایی:


سفر داخلی در کشور آلمان توسط خطوط هواپیمایی لوفت هانزا، ایربرلین ، جرمن وینگز Germanwings و بسیاری دیگر از خطوط هواپیمایی انجام میپذیرد. شهر فرانکفورت مقصد مهم در مسافرت های هوایی است و شما میتوانید از فرودگاه فرانکفورت به دیگر شهرهای این کشور در مدت زمان‌های کوتاه بروید.
 

مسیر هوایی در آلمان :
 

از شرکت Star Alliance Europe AirPass برای جابه‌جایی در داخل آلمان میتوانید استفاده کنید. شرکت لوفت هانزا یکی از شرکای این شرکت می‌باشد.
 
مالیات خروج:
 
ندارد
 
جاده ها در آلمان :

 
در آلمان شبکه های شلوغ بزرگراهی ساخته شده است. که در بعضی از این مسیرها؛ ترافیک گزارش شده است. به طور کلی؛ کیفیت جاده ها در آلمان روبه بالاست. در همه جاده ها، اتوبان ها و ... عوارض جاده ای دریافت نمی شود به غیر از رانندگان کامیون های سنگین. کامیون های بزرگ در اتوبان ها در طول تعطیلات فصل تابستان اجازه تردد ندارند، لذا سفر با ماشین شخصی کاملا مناسب می شود.
 
جهت رانندگی:
 
راست
 
طبقه بندی جاده ها در آلمان :
 
اتوبان ها با 3 تا 4 لاین برای اتومبیلرانان ساخته شده است. بزرگراه‌ها با عنوان B دومین و Landesstrassen نیز به عنوان سومین مسیر در آلمان شناخته می شوند.
 
اجاره خودرودر آلمان :
 
موسساتی که به اجاره خودرو اقدام می‌کنند در سطح شهر، فرودگاه ها و ایستگاه‌های مهم قطار حضور دارند و نسبت به اجاره خودرو آلمانی و حتی بین المللی اقدام میکنند.
 
تاکسی:
 
تقریبا تمام تاکسی های آلمان به رنگ کرم رنگ هستند و برند آنها نیز بی ام و است و برروی سقفشان نیز علامت زرد و مشکی رنگی وصل شده است. نرخ تاکسی ها نیز مشخص  است و شما برای حمل بار همانند چمدان باید کرایه ای بیشتری پرداخت نمایید.
 
 
دوچرخه :
 
کشور آلمان مکان بسیار مناسبی برای دوچرخه سواران است. مسیرهای دوچرخه سواری معمولی است و برای مسیرهای طولانی‌تر، عرضشان گسترده می شود. اگر علاقه به دوچرخه سواری دارید، آگاه باشید که کشور آلمان یکی از آن دسته کشورهای خوب برای دوچرخه سواری است.
 
اجاره دوچرخه بسیار راحت و قابل دسترس است. بسیاری از شهرها همانند برلین، فرانکفورت، مونیخ و اشتوتگارت دارای برنامه 24 ساعته برای اجاره دوچرخه مخصوصا به گردشگرها هستند که گردشگرها میتوانند نسبت به ثبت نام  و دریافت دوچرخه در وبسایت  www.callabike-interaktiv.de اقدام نمایند

 
اتوبوس‌های بین شهری:
 
شبکه اتوبوسرانی آلمان طبق برنامه جامع و از پیش تعیین شده اش، نسبت به جابه‌جا کردن مسافران اقدام می‌کند که می‌توان گفت برنامه‌ای کاملا کاربردی و مفید است و گردشگران می‌توانند با این اتوبوس‌ها به جاهای ناشناخته، بکر و دورافتاده در آلمان سفر کنند. برای حمل و نقل داخل شهری نیز شرکت‌های خدمت رسان محلی آماده خدمت‌گزاری هستند و براساس برنامه زمانی، در بعضی از روزهای تعطیل، بسته هستند.  یورو لاین یکی از شرکت‌های بین المللی برای این اتوبوس‌هاست که گردشگران می‌توانند از انگلستان به شهرهای بزرگ آلمان سفر کنند.
 
مقررات:
تابلوهای جاده ای، به شکل بین المللی هستند. محدودیت سرعت در آلمان 50 کیلومتر بر ساعت در مناطق مسکونی و 100 کیلومتر بر ساعت در مناطق غیرمسکونی است.  برای اتوبان ها نیز محدودیت سرعتی به صورت نوشتاری وجود ندارد اما توصیه می شود حداکثر سرعتتان 130 کیلومتر بر ساعت باشد. حداقل سن قانونی برای رانندگی 18 سال است. داشتن زنجیر چرخ و تایرهای مخصوص فصل زمستان از الزامات قانونی بسیار مهم در فصل سرما و بارش برف است.
 
خدمات رفع خرابی:
 
شبکه امداد ملی آلمان Allgemeiner Deutscher Automobil Club (ADAC) نسبت به رفع خرابی اتومبیل در آلمان می پردازد.
 
مستندات:
 
بیمه الزامی است، همچنین باید گواهینامه رانندگی خود را به همراه داشته باشید.
 
گشت و گذار در داخل شهر و شهرستان های آلمان
 
در همه نواحی شهرها اتوبوسرانی به صورت فعال مشغول به خدمت رسانی است. همچنین در شهرهای بزرگ‌تر تراموا و قطار نیز شبکه های حمل و نقل قوی در آنجا ایجاد کرده اند. در بیشتر شهرهای بزرگ باید قبل از سوار شدن در قطارهای برون شهری (S-Bahn )، قطارهای زیر زمینی (U-Bahn ) اتوبوس و یا ترموا نسبت به تهیه بلیط از دستگاه های صادرکننده بلیط اقدام نمایید. سیستم چک کردن بلیط توسط ماموران خطوط به صورت مکرر انجام می شود و در صورت نداشتن بلیط و سوار شدن، بلافاصله در محل جریمه صادر می‌گردد. تاکسی ها به صورت گسترده در شهرهای اصلی در دسترس هستند و در ایستگاه های مخصوص تاکسیرانی آماده خدمت رسانی هستند. برای رزرو کردن این تاکسی‌ها میتوانید از تلفن نیز استفاده کنید.
 
برلین: حمل و نقل عمومی در این شهر شامل یک شبکه گسترده از اتوبوسرانی، متروهای زیرزمینی و قطارهای برون شهری است که در سه حیطه مشغول به فعالیت هستند. در قسمت شرقی برلین تراموا و کشتی هایی با همکاری یک شرکت دیگر در همین زمینه حمل و نقل مسافران توانسته اند خدمات بیشتری به مردم و جهانگردان ارائه نمایند. باجه های فروش بلیط‌های روزانه و مدت دار، در همه جا در دسترس است. تاکسی ها نیز در همه جای شهر حضور پررنگی دارند.
 
فرانکفورت: شبکه گسترده حمل و نقل از طریق تراموا و اتوبوس در منطقه راین نسبت به جابه‌جایی مسافران اقدام می‌کند که این شبکه گسترده زیر نظر شرکت Rhein-Main Verkehrsverbund است. در اینجا نیز همانند برلین 24 ساعته این خدمات حمل و نقل صورت میگیرد و در دسترس افراد است. تاکسی های اینجا نیز به رنگ کرم رنگ هستند. شماره تماس مرکز اصلی رزرو تاکسی+49 69 230 001 است.
 
مونیخ: پایتخت ایالت بایرن، یعنی مونیخ دارای تراموا، اتوبوس های بزرگ، مترو و قطار ریلی در حومه شهر است. مجری این شبکه گسترده حمل و نقل شرکت Münchner Verkehrs-und Tarifverbund است. بازهم باید اعلام نماییم، تاکسی‌ها در جای جای شهر قرار گرفته اند و قابل دسترسی هستند. با شماره تماس +49 89 21610 میتوانید نسبت به رزرو کردن تاکسی اقدام کنید.
 
توجه نمایید:
 
توجه داشته باشید عابران پیاده اجازه ندارند از چراغ قرمز عبور کنند، هرچند میزان ترافیک بسیار کم باشد و انجام این عمل جرم محسوب می‌شود و پلیس می‌تواند در همان جایی که این جرم اتفاق افتاده است نسبت به ثبت جریمه برای فرد خاطی اقدام نماید که باتوجه به رعایت کردن این مورد توسط بیشتر افراد، جریمه کردن بسیار کم اتفاق می افتد.
 
خطوط راه اهن:
 
شرکت راه اهن ملی مجری حمل هزاران مسافر در طول روز است. محبوبیت بیشتر این خطوط مربوط به خدمت حمل و نقل سریع میان‌شهری Intercity-Express (ICE) است که با سرعت حداکثر 300 کیلومتر بر ساعت نسبت به انتقال مسافرین و گذشتن از شهرهای مهم اقدام می‌کند. قطارهای دیگر باسرعت کمتر اما با کیفیتی خوب نیز هنوز هم مشغول به فعالیت هستند و نسبت به جابه‌جایی مسافرین در داخل شهر و حتی به صورت بین المللی اقدام می‌کنند.
 
مسیرهای ریلی:
 
طیف وسیعی از کارت های Bahncards  در دسترس است که تعدادی از طرح های تخفیفی مختلف را در صورت سفر در کشور آلمان ارائه می‌کند، همچنین در موارد مختلفی نسبت به ارائه تخفیف در حین خرید کارت مبادرت می ورزند. برای گردشگرانی که قصد اقامت در ماه‌های اخر سال را ندارند، دو گزینه بسیار مناسب برای آنهاست، یکی کارت BahnCard 25 (ارائه 25% تخفیف) و دیگری کارت BahnCard50 ( ارائه 50% تخفیف). با داشتن پاسپورت یک کشوره سفر ریلی داخلی شما می‌توانید از خدمات قطارها برای سه روز، چهار ، شش و یا 8 روز از  طول مدت یک ماه اقامتتان استفاده نمایید.
 
دریایی:
 
طبق جداول برنامه ریزی شده، قایق‌ها در رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و آب‌های نزدیک سواحل حرکت می‌کنند. علاوه بر این جداول زمانبندی شده، گشت و گذار ویژه ای نیز در آب‌های کشتیرانی انجام می‌پذیرد.
 
شرکت KD German Rhine Line نسبت به پوشش‌دهی کل رودخانه‌های راین و موزل اقدام نموده است و با استفاده از کشتی‌هایی با کیفیت خوب در ماه های اوریل تا اواخر اکتبر نسبت به جابه‌جایی گردشگران و مردمان محلی مبادرت می‌ورزد. همچنین این شرکت نسبت به حمل و نقل مسافر از طریق کشتی‌های بزرگ که محلی برای استراحت مسافران دارد در رودخانه البه، حدفاصل مایسن و مرز سویس از طریق مسیر درسدن اقدام می‌کند.
 
در دریاچه کنستانس که بین آلمان، سویس و اتریش قرار دارد، قایق‌های تفریحی و کشتی‌هایی با امکان حمل خودرو در حرکت هستند. گردشگران با داشتن پاسپورت سفر در دریاچه کنستانس می‌توانند تا حدود زیادی از قسمت‌های مختلف دریاچه و نواحی خشکی آن دیدن کنند و از تخفیف بلیط‌های جاذبه های دیدنی این قسمت بهره ببرند. این پاسپورت ها برای مدت سفر 3 روزه، هفت روزه و یا 14 روزه اعتبار دارند.

دریاچه کنستانس در آلمان

دیدگاه ها

مبینا اسکندری:8 مرداد , 1398
شما برای بچه های کوچیک هم اموزش المانی دارید؟ بچه من 8 سالشه میتونه اصلا چیزی یاد بگیره؟
مریم:8 مرداد , 1398
من با خوندن زبان المانی تو چه زمینه ای میتونم تو ایران کار کنم؟
محمود صادقی:8 مرداد , 1398
سلام تا سطح B1 تو کلاس های گروهی باید چقد زبان بخونم؟
فرنام:8 مرداد , 1398
سلام كتابى كه براى زبان آلمانى تدريس ميكنين چيه؟
شادى:1 مرداد , 1398
ببخشيد ميدونم سوالم يكم شايد مسخرست اما زبان آلمانى خيلى از انگليسى سخت تره؟

افزودن دیدگاه