زبان کره ای

  • 25 اسفند , 1397
  • 672 نفر
  • کد خبر 110214

Image result for ‫عکس آموختن زبان کره ای‬‎
 چرا الفبای کره‌ای برای یادگیری آسان است


اولین قدم در یادگیری زبان کره‌ای آشنا شدن با الفبای کره‌ای است چرا که به میزان قابل ملاحظه‌ای با سایر زبان‌هایی که با آن‌ها آشنا هستید فرق می‌کند. بسیاری از مردم وقتی اولین بار الفبای کره‌ای را می‌بینند تصور می‌کنند که مجموعه‌ای از نشانه‌هاست و همانند هزاران کاراکتر چینی که یادگیرندگانِ زبان ماندارین با آن روبرو هستند، درک نکردنی است. باور کنید یا نه، همین باعث می‌شود که بسیاری از زبان‌آموزان حتی پیش از اینکه شروع کنند، تسلیم می‌شوند!

در حالیکه راه‌هایی برای یادگیری سریع کاراکترهای چینی و ژاپنی وجود دارد، الفبای کره‌ای هیچ شباهتی به کاراکترهای چینی ندارد. آن به مراتب آسان‌تر از یادگیری الفبای رسم‌الخط ژاپنی کاتاکانا یا هیراگانا و حتی شاید سریلیک است. دلیل این به قرن‌ها قبل بر می‌گردد و ریشه در اصل آن دارد.

برخلاف سایر الفبا که به طور طبیعی رشد کردند، افبای هانگول و کره‌ای ابداع شدند. نه تنها ابداع شده بود بلکه هدف مخصوص آن آسان بودن برای یادگیری و استفاده بود. اساساً تقریباً غیر ممکن است که از هانگول سیستم نوشتاری ساده‌تری طراحی کنیم که همچنان با زبان کره‌ای هم کار می‌کند.

گفته شده است که «یک مرد عاقل می‌تواند خود را با آن‌ها {الفبا} پیش از اینکه صبح تمام شود، آشنا کند؛ یک مرد نادان می‌تواند آن‌ها را د دوره‌ای ده روزه یاد بگیرد.» واقعیت اینست که با استفاده از تکنیک‌های یادگیری مدرن، هرکسی می‌تواند هانگول را تنها در مود دقیقه یاد بگیرد.

برای بار دوم به آن فکر کنید- این زبان توسط زبان‌آموزان در ذهن ساخته شد! هانگول برای این وجود ندارد که زبان‌آموزان را سردرگم کند و بترساند، بلکه به آن‌ها سریع‌ترین دسترسی ممکن به فرهنگ کره‌ای را بدهد. خود الفبا که اصلاً ترسناک نیست، تنها بخش هراسناک عدم آشنایی اولیه است که می‌توانید در کمتر از نود دقیقه بر آن فائق بیایید.


Image result for ‫عکس آموختن زبان کره ای‬‎
آشنایی با تفاوت های زبان کره ای و چینی

یادگیری الفبای کره‌ای با داشتن تنها بیست و چهار حرف، زیاد طول نمی‌کشد. یکی از حرف‌ها دایره است، یکی مربع است و دوتا نیز به معنای واقعی خطوط مستقیم هستند!

هانگول یک مزیت بزرگ دیگر نسبت به کاراکترهای چینی دارد و اینکه آوایی است. حتی اگر بسیاری از کاراکترهای چینی ممکن است المان‌های آوایی با خود داشته باشند، زبان کره‌ای تماماً آوایی است. اصوات پنهان یا تلفظ‌هایی وجود ندارند که از زبان‌آموزان انتظار یادگیری بلافاصله‌ی‌شان برود. در واقع این مزیت را نسبت به الفبای لاتین هم دارد. برای مثال اگر یک آمریکایی هستید که در بریتانیا مسافرت می‌کنید و با علامتی روبرو می‌شوید که نوشته ‘Leicester’. ممکن است سریع تصور کنید که نوشته ‘Lie-kest-er’ در حالیکه در واقع می‌گوید ‘Lester’.

مثال‌های بی‌شماری از این در انگلیسی و زبان‌های خانواده‌ی رومی وجود دارد. برای مثال راه‌های زیادی برای تلفظ ‘ough’ در انگلیسی وجود دارد. تفاوت‌ها در هجی کردن و تلفظ می‌تواند کنار هم قرار دادن دو و دو را مشکل کند. با اینحال برخلاف هجی کردن‌های مشکل‌ساز و تلفظ‌هایی که با آن قلمرو می‌آیند، شما با روانی دارید الان انگلیسی می‌خوانید.

اگر شما می‌توانید هانگول بخوانید، آن وقت داشتن مشکلات مشابه با تلفظ بسیار کمیاب است. وقتی مکان یا نامی کره‌ای را تلفظ می‌کنید، موقعیت‌های کمی وجود دارند که در آن‌ها تلفظ دقیقاً مشابه نحوه‌ی نوشتاری لغت نیست. خوش‌بختانه، شما به راحتی می‌توانید این استثنائات را زود یاد بگیرید.

به این دلیل ارتباط بین کره‌ای نوشتاری و گفتاری راحت است. برای مثال، اگر شما صحبت فردی را بشنوید که درباره‌ی رفتن به یک ‘an-gwa’ می‌گوید، آن وقت همان‌طور که از خیابان پایین می‌روید و علامت안과 را بالای مغازه‌ای که عینک می‌فروشد، می‌بینید احتمالاً آن لغت را به یاد می‌آورید. ارتباط بین صدا و لغت نوشتاری به یاد داشتن این لغات جدید را راحت‌تر می‌کند. بعد از این که با ویژگی‌های زبان آشنا شدید، یادگیری لغات کره‌ای زود اتفاق می‌افتد!

دلایل آموختن زبان کره ای در موسسه زبان کارینو:

.آموزش مکالمه زبان کره ای در کوتاه ترین زمان ممکن

. به کارگیری اساتید برجسته زبان کره ای


.علاقه به صحبت حضوری یا مجازی با افراد یا دوستان کره ای زبان

 .کارکردن در شرکت های کره ای

. مراودات شغلی با کره ای ها

. سفر توریستی به کشور کره
آزمون زبان کره ای:
 

آزمون تاپیک زبان کره ای
 
واژه تاپیک TOPIK مخفف عبارت Test of Proficiency in Korean,به معنای آزمون مهارت زبان کره ای بوده و اولین بار در سال 1997 با 2274 داوطلب برگزار شد. این آزمون سالیانه چهار مرتبه در ماه های ژانویه,آوریل,جولای و سپتامبر برای داوطلبین خارجی در کشور کره و دو مرتبه در ماه های آوریل و سپتامبر برای دانشجویان زبان کره ای در سایر کشور ها برگزار می گردد.
آزمون TOPIKشامل چهار بخش است: Listening,Reading,Vocabulary,Grammer,writing (لغت-گرامر-نوشتن- شنیدن-خواندن ودرک مطلب) 
  و در حال حاضر بخش Oral (شفاهی) وجود ندارد . بطور کلی این آزمون بر دونوع می باشد:
1:آزمون استاندارد که  S-TOPIK نامیده میشود و دارای سه سطح مقدماتی(میانگین نمره 2-1) ,متوسط(میانگین نمره 4-3)و پیشرفته (میانگین نمره 6-5) است
2: آزمون بازرگانی یا Business TOPIK که در آن چهار بخش (Listening,Reading,Vocabulary&Grammer,Writing) صد نمره داشته و در مجموع نمرات از چهارصد محاسبه میشود. آزمون TOPIK در بسیاری از کشورها از جمله ایران برگزار میگردد.

. اگر شما هم علاقمند به یادگیری زبان کره ای در یکی از تخصصی ترین دپارتمان های زبان کره ای در تهران هستید جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید کارشناسان ما همه روزه حتی در ایام تعطیل پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

 

دیدگاه ها

M_M:20 تير , 1398
من خیلی علاقه به زبان کره ای هسم ولی نمی دانم چجوری باید یاد گرفت من از خیلی کتاب ها و.... استفاده کردم ولی خیلی یاد نگرعتم

افزودن دیدگاه