pic

نکات طلایی ایلتس

  • 31 ارديبهشت , 1399
  • 174 نفر
  • کد خبر 110265

نکات طلایی آیلتس


در این مقاله قصد داریم برخی نکات و تکنیک های ضروری برای شرکت در آزمون آیلتس را برای شما توضیح دهیم که ندانستن هرکدام از آنها می تواند به کاهش شدید نمره شما در این آزمون منجر شود. این نکات که در اکثر موارد نادیده گرفته می شوند، ظاهرا هم خیلی مهم بنظر نمی رسند و حتی شاید به ذهن شما هم خطور نکنند. اما حالا زمان آن فرا رسیده که نگاهی به آنان بیاندازید.نکات طلایی Speaking

در این بخش، معیار اصلی اساتید برای نمره دهی زبان انگلیسی ، نه تند حرف زدن و نه لغات قلبمه سلبمه، بلکه میزان تسلط شما روی صحبت کردن تان است. به همین دلیل، شما احتمالا با سوالاتی با مفاهیم پیچیده، ناآشنا و یا جملاتی دارای بار احساسی فراوان روبرو خواهید شد. و تنها کسانی قادرند در مواجهه با این سوالات همچنان به صحبت و ادامه مکالمه بپردازند که خود را از قبل در این شرایط  قرار داده باشند. این تکنیک به اساتید کمک می کند تا بتوانند میزان تسلط شما روی مهارت جمله سازی در لحظه را به وضوح مشاهده کنند. مسئله مهم دیگر، توجه به نوع کلمات و ساختارهایی است که در هنگام صحبت، از آنها استفاده می کنید. برای مثال اگر از کلمات رسمی در جملات خود بهره می برید باید از ساختارهای ساده یا معمولی پرهیز کنید. نویسنده متن: #فائزه_خدری زیرا استفاده از لغات رسمی، بدون استفاده از ساختارهای رسمی، نشان دهنده عدم تسلط شما در سطوح بالا می باشد. و هرگز فراموش نکنید که یکی از بهترین راه های اثبات توانایی خود در صحبت کردن، در همان سطحی صحبت کنید که از شما سوال پرسیده می شود. برای مثال، اگر استاد مصاحبه کننده از کلمات و ساختارهای غیر رسمی برای پرسیدن سوال استفاده کرد شما نیز از لغات و ساختارهای غیر رسمی برای پاسخ گویی استفاده کنید. و یا اگر رسمی و تخصصی صحبت کرد، شما هم با همین ساختارها و کلمات رسمی، جواب خود را اعلام کنید.نکات طلایی Writing

به علت اهمیت مهارت نوشتاری در آیلتس، این بخش شاید از سخت ترین بخش های آن باشد. شما ممکن است با یک یا دو موضوع برای نوشتن متن روبرو شوید. نکته حائز اهمیت این است که باید در نوشتن متن از سرعت بالایی برخوردار باشید تا بتوانید در مدت زمان کم (معمولا 20 تا 30 دقیقه) یک متن خوب بنویسید. و این مهارت، تنها با تمرین و تکرار به دست خواهد آمد. همچنین تاثیر گذار ترین ویژگی های یک متن خوب در آیلتس عبارتند از:
  1. ارتباط دائم و همبستگی واضح بین تمام جملات و بخش های مختلف متن
  2. پرهیز از استفاده از لغات و ساختارهای در دو سطح متفاوت. (مثلا استفاده از لغات غیر رسمی در ساختارهای رسمی)
  3. استفاده از خلاقیت در نوشتن متن و پیدا کردن یا ساختن مطالب جذاب از موضوع برای خواننده
  4. پرهیز از هرگونه غلط املایی و یا گرامری در متن
  5. پرهیز از اضافه گویی و جملات هجو یا نامرتبط
نکات طلایی Listening

 
شما در این بخش از آزمون با چند فایل صوتی مواجه خواهید شد که در نهایت باید به سوالاتی درباره آن پاسخ دهید. این فایل صوتی اکثرا شامل مکالمه چند نفر و همچنین توضیحات شخصی درباره یک موضوع است. مهم ترین و البته طلایی ترین نکته در این بخش از آزمون، یادداشت برداری در حین شنیدن است. در این تکنیک، شما می بایست مهم ترین اطلاعات را به شکل کوتاه و مختصر یادداشت کنید تا در هنگام خواندن سوالات، با مراجعه به این یادداشت ها بتوانید پاسخ صحیح را بیابید. و نکته طلایی دیگر اینکه، اگر شخصی اطلاعات قبلی و یا ادعای قبلی خود را نقض کرد و اطلاعات جدیدی داد، معیار شما برای پاسخگویی، باید ادعا و یا اطلاعات جدید باشد.

اسان ترین زبان بعد از زبان انگلیسی چیست؟


نکات طلایی Reading
 
برای پاسخگویی سریع تر و آسان تر در بخش خواندن متن، قبل از خواندن متن ها، سوالات مربوط به آنان را بخوانید. سپس به هنگام خواندن متن ها، همانند بخش شنیداری، یادداشت های کوتاه و مختصر از متن بردارید تا برای پاسخگویی به سوالات، نیاز به خواندن دوباره متن نداشته باشید.

برای فراگیری تکنیک های بیشتر و شرکت در آزمون های ماک تست آیلتس، با کارشناسان ما در دپارتمان زبان انگلیسی در هریک از شعب در ارتباط باشید.

نویسنده متن: #فائزه_خدری 


تماس با ما

دیدگاه ها

carino:12 مرداد , 1398
با سلام دوست عزيز
ميتوانيد براي ديدن مقالات بيشتر به وبلاگ موسسه مراجعه كنيد.carinoli.com
ريحانه:10 مرداد , 1398
لطفا در باره آزمون تافل هم مطلب بگذاريد...
محمد مهدی رضایی:8 مرداد , 1398
واقعا مقاله ی خیلی خیلی جامع و خوبی بود من همیشه اخبار شمارو دنبال میکنم مرسی

افزودن دیدگاه