کارینو » مطالب » هزینه ی ازمون ایلتس و تافل چقدره؟ ایلتس سخت تره یا تافل؟

هزینه ی ازمون ایلتس و تافل چقدره؟ ایلتس سخت تره یا تافل؟


ایلتس چیست؟
تافل چیست؟
تفاوت ایلتس و تافل؟
هزینه ی ازمون ایلتس ؟
هزینه ی ازمون تافل؟
استاد ایلتس
تدریس خصوصی و گروهی ایلتس
 با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان از موسسه زبان کارینو به جهت تفاوت های ایلتس و تافل و اشنایی با این دو ازمون بین المللی مطالب زیر توسط کارشناسان زبان انگلیسی موسسه زبان کارینو نوشته شده است با ما در ادامه ی مطالب همراه باشید.

تافل و آیلتس مورد پذیرش‌ترین آزمون‌های زبان در سرتاسر جهان هستند و میزان تسلط افراد در زبان انگلیسی را می‌سنجند. نمرات حاصل از شرکت در این دو آزمون برای دانشگاه‌ها و نهادها از درجه اعتبار بالایی برخوردار است،سردرگمی و نرسیدن به نتیجه مشخص در مقایسه دو آزمون آیلتس و تافل و تصمیم گیری برای انتخاب و گزینش یکی از آن ها در میان زبان آموزان بسیار به چشم میخورد. بسیاری از زبان آموزان یا متقاضیان شرکت در آزمون های آیلتس یا تافل این پرسش را دارند که “آیلتس آسان تر است یا تافل” یا “تافل سخت تر است یا آیلتس” و سوالاتی از این دست و البته پاسخ های متفاوتی هم به این پرسش ها داده میشود بدون اینکه در بسیاری از موارد حتی پاسخ دهنده از محتوا و چند و چون هر دو آزمون آگاهی کافی داشته باشد!

مدرس ایلتس و تافل ، تدریس خصوصی ایلتس ، کلاس زبان انگلیسی 

همچنین بسیار دیده میشود مدرسانی که خود تنها یکی از این دو آزمون را تدریس میکنند، کوشش میکنند با ترغیب زبان آموز به آزمونی که حوزه کاری خودشان است، با اطلاعات و برهان آوری نادرست وی را از آزمون دیگر دلسرد کنند.

ما در موسسه زبان کارینو با بکارگیری بهترین اساتید فوق تخصصی ایلتس و تافل ، بعنوان موسسه ای  که افتخار برگزاری دوره های آموزشی هر دو آزمون آیلتس و تافل را دارد و جانب دار هیچیک از آن ها نیست درمطالب  زیر سعی میکنیم به این پرسش پاسخ مناسبی بدهیم.آیلتس سخت تر است یا تافل؟

 میتوان در مهارت های گوناگون(Speaking, Reading, Listening, writing) این دو امتحان به شیوه ای که برای براورد سطح زبان آموز به کار گرفته میشود نگاهی داشت و مقایسه ای انجام داد.

ابتدا بیایید قدری درباره ساختار و مدت زمان این دو آزمون بدانیم. در زیر اطلاعاتی کلی در خصوص مدت زمان برگزاری، هزینه و طیف نمرات هر یک از آزمون‌های آیلتس و تافل در بصورت مجزا آورده شده است. توجه داشته باشید که منظور از آیلتس در این مقاله، آیلتس آکادمیک می‌باشد.

زمان آزمون ایلتس چقدره؟ زمان ازمون تافل چقدره؟

TOEFLحدود ۴ ساعت
IELTSدو ساعت و چهل و پنج دقیقه

هزینه آزمون ایلتس چقدره؟ هزینه ازمون تافل چقدره؟

TOEFLمعمولا ۲۰۵ دلار آمریکا
IELTSهزینه ها ممکن است متفاوت باشد اما معمولا در حدود ۲۰۰ دلار آمریکا است.
۰ تا ۳۰


بازه نمره آزمون ایلتس و ازمون تافل

TOEFLاز ۰ تا ۱۲۰
IELTSمحدوده ای بین ۱ تا ۹

نکاتی در باره آزمون تافل و آیلتس

به گفته ی استاد ایلتس و تافل موسسه زبان کارینو به طور کلی این دو آزمون دارای تفاوت‌هایی در نوع ارزیابی، ساختار، سوالات و حتی کاربرد برای ارائه به منظور اهداف مختلف (مثل تحصیل، مهاجرت و غیره) هستند. هم آزمون تافل و هم آیلتس آکادمیک، دانش زبان آکادمیک افراد را می‌سنجند، گرچه آزمون آیلتس علاوه بر فرمت آکادمیک، در قالب عمومی (General) نیز برگزار می‌شود. آزمون آیلتس جنرال برای افرادی که قصد مهاجرت به بریتانیا، کانادا و استرالیا دارند و قصد تحصیل ندارند، بسیار مطلوب است و آزمون آن نیز بسیار آسان‌تر از آیلتس آکادمیک یا تافل است. 

آزمون آیلتس

برای افرادی که دارای دانش خوبی در زبان انگلیسی هستند و فرصت کمی نیز برای آزمون دارند مناسب است، 

به گفته ی استاد ایلتس و تافل موسسه زبان کارینوآزمون تافل بسیار وابسته به Skill ها می‌باشد و آماده شدن برای این مهارت‌ها زمان زیادی می برد. بنابراین چنانچه زبان شما ضعیف است و زمانی حدود ۵ تا ۶ ماه برای آزمون دارید، امتحان Toefl برای شما مناسب‌تر است زیرا در این مدت تنها روی Skill ها تمرکز می‌کنید و نمره بالاتری می‌توانید بدست آورید. 

بخش Writing هر دو آزمون تافل و آیلتس از دو تکلیف (Task) تشکیل شده است. سوالات Task اول تافل و آیلتس با یکدیگر متفاوت است.
 در سوال اول تافل، ابتدا آزمون دهنده متنی آکادمیک را در خصوص یک موضوع خاص به مدت ۳ دقیقه بر روی مانیتور خود مطالعه می‌کند، سپس به یک فایل صوتی در خصوص آن موضوع گوش می‌دهد. آزمون دهنده باید در مدت بیست دقیقه نظر موافق یا مخالف خود را در خصوص آن موضوع در قالب یک متن ۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه‌ای بنویسد. اما در Task اول آزمون آیلتس پرسشی در خصوص یک نمودار، جدول یا گراف پرسیده می‌شود و آزمون دهنده می‌بایست در ۲۵۰ کلمه اطلاعات مربوط به آن جدول، نمودار یا گراف را توصیف کند و در قالب نوشتار آکادمیک بنویسد. 

اما سوالات Task دوم بخش Writing هر دو آزمون Independent Task نام دارد و بسیار مشابه یکدیگرند. در این سوال نظر و عقیده متقاضیان در خصوص یک موضوع مورد پرسش قرار می‌گیرد و از متقاضی انتظار می رود در قالب یک نوشته ۳۵۰ تا ۴۰۰ کلمه‌ای به این سوال پاسخ دهد. سوالاتی نظیر “آیا شما ترجیح می‌دهید به صورت گروهی درس بخوانید یا انفرادی؟” از جمله این سوالات است. 
بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی و امادگی ازمون ایلتسو تافل چیست؟

 • دوره های ویژه آمادگی آزمون آیلتس ۷  در موسسه زبان کارینو با تمامی امکانات و تجهیزات تنها در ۶۰ روز به صورت تضمینی
 • آموزش تکنیک های خاص ساخت تلفظ و لهجه British و American منطبق بر استاندارد های حاکم بر آزمون IELTS و TOEFLاولین بار در کشور در موسسه زبان کارینو 
 • برگزاری آزمون های Assessment به صورت ماهیانه در موسسه زبان کارینو برای تحلیل دقیق پیشرفت زبان آموزان در هر سطح و کتاب
 • دوره های خاص مقاله نویسی ISI دارای سابقه ثبت رسمی در سازمان Institute for Scientific Informationبرای اولین بار در کشور در موسسه زبان کارینو
 • استفاده از رویکرد Intensive Study در برنامه ریزی کلاس های داوطلبین آزمون IELTS
 • برگزاری آزمون های شبیه سازIELTS در قالب امتحانات Mock Test
 • و …

کارینو ضمن اینکه تنوع بالایی در برگزاری کلاسهای آموزش زبان انگلیسی دارد، پس از پایان دوره های اموزشی به زبان اموزان مدارک بین المللی قابل ارائه به سفارت اعطا میکند.

کدام آزمون را انتخاب کنیم؟


به گفته ی استاد ایلتس و تافل موسسه زبان کارینو پاسخ به این سوال بستگی بسیار زیادی به شرایط شما دارد و در موسسه زبان کارینو برنامه ریزی و مشاوره فردی رایگان به جهت تصمیم گیری بهتر زبان اموز قبل از ثبت نام همه روزه با تعیین وقت قبلی انجام میشود زیرا در بسیاری موارد شما حق انتخابی نداشته و دانشگاه، سفارت و دیگر مراکزی که می‌خواهید مدرک زبان را ارائه کنید، برای شما تعیین می‌کند که نمره چه آزمونی را نیاز دارد. البته این مسئله در مهاجرت بیشتر به چشم می‌خورد و در مورد اپلای امروزه بسیاری از دانشگاه‌ها برای هر دوی این آزمون‌ها نمره معیار جداگانه ای را در نظر می‌گیرند تا در صورتی که دانشجو هر کدام از این مدرک های زبان را داشته باشد بتواند اپلای کند. 
ازمون تافل مناسب چه افرادی است؟

میزان دشواری آزمون تافل نسبت به آیلتس یکی از رایج‌ترین پرسش‌های متقاضیان این آزمون‌ها است. واقعیت امر این است که نمی‌توان پاسخ دقیقی به این پرسش داد. همچنین مقایسه این دو آزمون بسیار مشکل است و پاسخ به این سوال که در کدام آزمون شرکت کنیم، دشوار است. اما یکی از راه‌ها برای پاسخ به پرسش ذکر شده، پاسخ دادن شما به چند سوال ساده‌تر است که در ادامه آمده است. با انتخاب پاسخ بله یا خیر به سوالات ساده زیر می‌توان به انتخاب صحیح‌تری دست یافت. اگر بیشتر جواب‌های شما به پرسش‌های زیر بله است، با توجه به مهارت‌های شما، احتمالا آزمون تافل برایتان مناسب‌تر است.

 • من با آزمون‌هایی که به وسیله کامپیوتر انجام می‌شوند، راحت هستم؟
 • من با صحبت کردن فی البداهه و بی مقدمه جهت ضبط با میکروفن مشکلی ندارم؟
 • من مهارت تایپ سریع و دقیق را دارا هستم؟
 • من انگلیسی استاندارد آمریکایی را ترجیح می‌دهم؟
 • من در پاسخ دادن به سوالات چند گزینه‌ای مهارت خوبی دارم؟
 • برای من یادادشت برداری هنگام شنیدن موضوعی راحت است؟
 • من معمولا بیشتر منابع معتبر انگلیسی را جهت پیگری اخبار می‌خوانم، گوش می‌دهم و یا نگاه می‌کنم؟

ازمون ایلتس مناسب چه افرادی است؟ 

اگر در بخش Listening یا مهارت های شنیداری مشکل جدی دارید و زمانتان هم برای آزمون کم است و کشور یا دانشگاهی که برای آن اقدام میکنید هر دو آزمون آیلتس و تافل را میپذیرد شاید بهتر باشد در تافل شرکت نکنید چرا که در تمامی مهارت های تافل بجز مهارت ریدینگ، فایل های شنیداری یا لیسنینگ وجود دارند درصورتیکه در آزمون آیلتس فایل های لیسنینگ تنها مختص بخش لیسنینگ هستندبنابراین اگر لیسنینگ شما ضعیف است احتمالا در آزمون تافل نه فقط در بخش لیسنینگ بلکه در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ هم مشکل خواهید داشت چرا که از ۲ سوال رایتینگ تافل یکی با فایل صوتی و از ۶ سوال بخش اسپیکینگ تافل ۴ تای آن(که دشوار ترین ها هم هستند!) با فایل صوتی همراه هستند. پس شاید به نفع شما باشد که آزمون آیلتس را برگزار کنید اگر اسپیکینگ(Speaking) یا مهارت های گفتاری شما ضعیف است و از نظر سرعت و زمانبندی در سخن گفتن، خلاصه کردن متن نوشتاری وشنیداری(Listening) مشکل دارید، تافل برای شما آزمون بسیار دشواری خواهد بود چون تمامی این عوامل در آزمون تافل از عوامل کلیدی به شمار میروند و بهتر است در آزمون آیلتس که با یک آزمون گیرنده رو در رو هستید شرکت کنید.!به هر حال اگر بیشتر جواب‌های شما به پرسش‌های زیر بله است ، با توجه به مهارت‌های شما، احتمالا آزمون آیلتس برایتان مناسب‌تر است.

 • من با مصاحبه رودرو راحت‌تر هستم؟
 • من دست ‌خط انگلیسی خوانایی دارم؟
 • من طیف گسترده‌ای از لهجه‌های انگلیسی را متوجه می‌شوم؟
 • من آزمون‌هایی با طیف متنوع پرسش‌ها را ترجیح می‌دهم؟ (آزمون هایی که در برگیرنده‌ی پرسش های چند گزینه‌ای، جای خالی، صحیح/ غلط، فلوچارت و غیره است)

به گفته ی استاد ایلتس و تافل موسسه زبان کارینو باید گفت که هر دو آزمون تافل و آیلتس آزمون‌هایی دقیق، دشوار و همچنین معتبر و مورد پذیرش در نقاط جغرافیایی مختلف جهان است و اصولا در وهله اول انتخاب بین این دو به هدف شما بستگی دارد، مثلا اگر قصد ادامه تحصیل دارید باید به نیازهای دانشگاه توجه کنید و یا اگر قصد مهاجرت دارید باید به شرایط اخذ پذیرش رجوع کنید، در نهایت بهتر است بجای تمرکز فراوان بر اینکه کدام آزمون را باید برگزار کنید تمرکز بر افزودن بر دانسته های خود و پدید آوردن عادت مطالعه روزانه در یک بازه چند ماهه داشته باشید تا بدون مشکل و سردرگمی به یک نمره درخشان در آزمون، چه آیلتس چه تافل دست یابید و البته مدرسان و استادهای ماهر و دلسوز کارینو شما را در این راه یاری خواهند داد وچنانچه حق انتخاب داشته باشید اطلاعات ذکر شده در این مقاله می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند. 

شما عزیزان میتوانید همه روزه جهت مشاوره رایگان فردی توسط سوپروایزرهای دپترتمان انگلیسی موسسه زبان کارینو در هر یک از شعب با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید و با تعیین وقت قبلی به هر یک از شعب مراجعه فرمایید و یا از طریق پنل اموزش انلاین زبان انگلیسی کارینو با مدرسین و کارشناسان ما در ازتباط با شید.

لازم به ذکر است شما عزیزان میتوانید جهت مشاهده ی نمونه ویدیو تدریس اساتید ایلتس و تافل موسسه زبان کارینو به پیج اینستاگرام کارینو به ادرس Carino.li مراجعه فرمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا